Úvodní slovo mezinárodního organizátora

Mílí hosté, muškaři, kamarádi!

Dovolte mi, abych Vás jménem všech organizátorů co nejsrdečněji pozval na 18. Cortland Mistrovství světa juniorů v muškaření! Přivítá Vás překrásný region Jižních Čech, malebná Vltava ve Vyšším Brodě a Rožmberku nad Vltavou.

Mnozí z Vás sem určitě nepřijedou poprvé, protože tento region a řeka Vltava hostí již šestý šampionát! První Mistrovství světa v muškaření v České republice se zde odehrálo již v roce 1996, následovaly pak Mistrovství světa juniorů 2005, Mistrovství světa juniorů 2009 (v Chotěboři na řece Doubravě), Mistrovství Evropy 2011, Mistrovství světa 2014 a Mistrovství Evropy 2018. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí organizačního týmu, který vznikl před deseti léty, kdy jsme poprvé společně pořádali juniorský šampionát v Chotěboři. Od té doby uteklo hodně vody, vznikla spousta nových přátelství a ti, co tenkrát v Chotěboři závodili, budou letos na Vltavě působit v roli sektorových rozhodčích, nebo dokonce trenérů.

Připravili jsme pro Vás pět závodních sektorů na řece Vltavě. Dva v Čertových proudech, kde řeka čaruje mezi obrovskými balvany. Pstruzi potoční tu mají svoje království a zvou Vás k audienci s červenými tečkami. Tři další sektory Vám nabídne Vltava pod Vyšším Brodem a v Rožmberku nad Vltavou, kde na Vás dýchne trocha historie.

Páni junioři, budete závodit o titul Mistra světa v družstvech a jednotlivcích, avšak pouze ti nejlepší z Vás, kteří budou bojovat srdcem a budou mít i to potřebnou trochu sportovního štěstí, zvednou nad hlavu trofej pro vítěze! Připravte se všichni, jak nejlépe dovedete, a prodejte své schopnosti v nevyzpytatelné Vltavě, která Vám nedá nic zadarmo. Doufáme, že i ti, co nevyhrají, si závod užijí a že si odvezou nezapomenutelné zážitky a nová přátelství. Připravili jsme i závod pro vaše trenéry a vedoucí, Vaše role se tak otočí.

Přijeďte všichni, přijeďte muškařit, těšíme se na Vás!

Jiří Pejchar – mezinárodní organizátor

Jediná krásná ryba je ta, která plave ve vodě!