Úvodní slovo mezinárodního organizátora

Vážení přátelé, kolegové rybáři i nerybáři, s velkou radostí mohu oznámit, že špičkové mezinárodní muškařské akce se vracejí zpět do jižních Čech. Tentokrát budeme na jaře a v létě 2024 pořádat mistrovství světa kategorií ženy, masters a junioři, na jaře 2025 se na stejných místech uskuteční mistrovství světa seniorů.

Jsme velmi hrdí, že pořadatelství této akce získal Jihočeský územní svaz Českého rybářského svazu. Je to ocenění dlouhodobé aktivní účasti českých reprezentantů v mezinárodním muškařském sportu. Každoroční úspěchy našich závodníků, dlouhodobá péče o naše pstruhové revíry v jižních Čechách a také velmi úspěšné organizace Mistrovství Evropy v letech 2011 a 2018, Mistrovství světa juniorů 2005 a 2019 a Mistrovství světa seniorů 2014.

Mistrovství juniorů se bude konat na Vltavě ve dnech 11. srpna – 17. srpna 2024. Centra mistrovství budou Vyšší Brod a Rožmberk nad Vltavou. Pro Mistrovství v kategorii juniorů jsme připravili sektory na různých částech řeky Vltavy. Doufáme, že si závodníci užijí rybaření v těchto variabilních sektorech, které prokážou všechny muškařské dovednosti. Podrobný program akce a popis sektorů naleznete dále.

Jménem organizačního výboru mistrovství bych chtěl pozvat všechny zájemce o vrcholové muškaření, kteří jsou buď v okolí nebo se účastní přes internet, a věřím, že se nám podaří tuto akci zorganizovat ke spokojenosti všech účastníků .

Petrův zdar!

RNDr. Milan Hladík, PhD.
International Organizer