Úvodní slovo mezinárodního organizátora

Vážení přátelé, kolegové rybáři i nerybáři, s velkou radostí mohu oznámit, že špičkové mezinárodní muškařské akce se vracejí zpět do jižních Čech. Tentokrát budeme na jaře a v létě 2024 pořádat mistrovství světa kategorií ženy, masters a junioři, na jaře 2025 se na stejných místech uskuteční mistrovství světa seniorů.

Jsme velmi hrdí, že pořadatelství této akce získal Jihočeský územní svaz Českého rybářského svazu. Je to ocenění dlouhodobé aktivní účasti českých reprezentantů v mezinárodním muškařském sportu. Každoroční úspěchy našich závodníků, dlouhodobá péče o naše pstruhové revíry v jižních Čechách a také velmi úspěšné organizace Mistrovství Evropy v letech 2011 a 2018, Mistrovství světa juniorů 2005 a 2019 a Mistrovství světa seniorů 2014.

Mistrovství v kategoriích žen a masters se bude konat společně na Vltavě, Malši a na vodních nádržích Květonov a Lipno II ve dnech 19. – 25. května 2024. Mistrovství juniorů se bude konat na Vltavě ve dnech 11. srpna – 17. srpna 2024. Centra mistrovství budou Vyšší Brod a Rožmberk nad Vltavou.

Pro Mistrovství v kategoriích žen a masters jsme připravili sektory na různých typech řek a také břehové a lodní závody na jezerech. Doufáme, že si závodníci užijí rybaření v těchto variabilních sektorech, které prokážou všechny muškařské dovednosti. Podrobný program obou akcí a popis sektorů naleznete dále.

Pro diváky a návštěvníky připravujeme další navazující akce. Věřím, že i vy využijete této příležitosti a navštívíte krásná a zajímavá místa v okolí muškařských závodů, protože celé jižní Čechy stojí za to navštívit.

Jménem organizačního výboru mistrovství bych chtěl pozvat všechny zájemce o vrcholové muškaření, kteří jsou buď v okolí nebo se účastní přes internet, a věřím, že se nám podaří tuto akci zorganizovat ke spokojenosti všech účastníků .

Petrův zdar!

RNDr. Milan Hladík, PhD.
International Organizer