Sektory – Ženy

Sektor 1 • Nádrž Lipno II

Lov z driftujících lodí, padák není povolen, loď bude řídit veslař.

Vodní nádrž Lipno II je vyrovnávací nádrž pod nádrží Lipno I, voda v nádrži je poměrně chladná a velmi čistá. Přehrada hostí slušnou obsádku pstruhů potočních a dále kaprovitých ryb a dále je pravidelně zarybňována pstruhem duhovým, nádrž je však využívána především jako kaprová voda. Naposledy se na nádrži konaly muškařské závody v roce 2014 během Mistrovství Světa a rybolov zde byl velmi úspěšný. Před závody bude vysazeno okolo 3 000 pstruhů duhových různých velikostí.

Sektor 2 • Vltava 28

Jeden z nejlepších pstruhových revírů v jižních Čechách a možná v České republice. Díky minimální míře pstruha obecného 45 cm se podařilo vytvořit kvalitní generační hejno a počty pstruhů jsou rok od roku vyšší. Díky teplejší vodě, která vytéká v zimě z ÚN Lipno, ryby rychleji rostou a jsou aktivní i v zimě a tak jsou schopny odolat tlaku kormoránů, kteří zde zlikvidovali kdysi početnou populaci lipana a zasáhly populace i dalších druhů ryb, které se zde vyskytují, jako je jelec tloušť a jelec proudník. Před závody nebude do tohoto sektoru vysazen pstruh duhový. Pro úspěch je nutné zvládnout a použít všechny metody muškaření, tedy strýmr, nymfu, suchou a mokrou mušku. V ranních i odpoledních hodinách lze očekávat líhnutí více druhů hmyzu.

Závodní úsek bude vytyčen mezi železničním mostem ve Vyšším Brodě a Herbertovem.

Sektor 3 • Vltava 27

Závodní úsek na Vltavě 27P již nemá takový spád jako úseky na Vltavě 28P a proto je zde mnohem větší výskyt bílé ryby jako je jelec tloušť, jelec proudník nebo plotice obecná. V proudných částech řeky samozřejmě pstruh potoční, který tu však není zastoupen v tak hojném počtu jako na Vltavě 28P. Celý závodní úsek lemuje silnice z Rožmberka nad Vltavou do Českého Krumlova a je tedy velice dobře přístupný. Před závody bude do tohoto sektoru vysazen pstruh duhový. Pro úspěch je nutné zvládnout a použít všechny metody muškaření, tedy strýmr, nymfu, suchou a mokrou mušku.

Sektor 4 • Malše

Malše je menší řeka, která hostí smíšenou rybí obsádku tvořenou pstruhem obecným, pstruhem potočním a kaprovitými rybami, jako je jelec tloušť, jelec proudník, plotice, okoun a ouklej, všechny druhy ryb jsou počitatelné. Závodní sektor bude vyznačen od soutoku s řekou Černou do malé obce Pořešín, která je známá pěknou zříceninou středověkého hradu. Každý závodní úsek bude dlouhý okolo 250 m.

Trénink je možný po a proti proudu od místa konání soutěže. Šířka řeky se pohybuje mezi 5–8 m, hloubka mezi 0,5–1,5 m; břehy jsou pokryty stromovou vegetací.

Sektor 5 • nádrž Květoňov

Jeden z prvních stojatých pstruhových revírů v Čechách, každoročně je do této 6 ha velké nádrže vysazeno okolo 30q duháků a sivenů. Vyskytují se zde dále trofejní štiky, kapři, plotice, okouni, vzácně i pstruh obecný, jelec tloušť nebo síh maréna. Díky poměrně čisté vodě je nutné ryby hledat ve všech hloubkách, při zataženém a větrném počasí výše, při jasnu a bezvětří hlouběji. Starší ryby často sbírají, ale není je lehké ulovit.

Ženy budou lovit ze zakotvených lodí, tento způsob je zde již používán dlouhodobě jak při místních , tak i mezinárodních závodech, a umožňuje jednak jiné zážitky z rybaření, ale i z praktického hlediska rozšiřuje rybářský tlak na celou plochu nádrže. na každé lodi je rozhodčí, který zároveň veslu a řídí loď během rotací, jelikož během jednoho závodu budou závodníci lovit na třech místech.

Mapy sektorů