Sektory – Masters

Sektor 1 • Nádrž Lipno II

Lov z driftujících lodí, padák není povolen, loď bude řídit veslař.

Vodní nádrž Lipno II je vyrovnávací nádrž pod nádrží Lipno I, voda v nádrži je poměrně chladná a velmi čistá. Přehrada hostí slušnou obsádku pstruhů potočních a dále kaprovitých ryb a dále je pravidelně zarybňována pstruhem duhovým, nádrž je však využívána především jako kaprová voda. Naposledy se na nádrži konaly muškařské závody v roce 2014 během Mistrovství Světa a rybolov zde byl velmi úspěšný. Před závody bude vysazeno okolo 3 000 pstruhů duhových různých velikostí.

Sektor 2 • Vltava 29

Krásný kus řeky Vltavy mezi Lipenskou nádrží a vyrovnávací nádrží Lipno 2. Průtok je celoročně regulovaný a velmi stabilní (1,5 m3/s), voda je velmi čistá. Řeka nabízí lov hojných původních pstruhů potočních v hlubokém zalesněném údolí plném velkých balvanů. Muškaření je zde velmi náročné, i když balvany nekloužou, je nutné myslet na každý krok.

Šířka řeky se pohybuje mezi 5–10 m, hloubka se pohybuje mezi 0,50–1,5 m, ale jsou tu i tůně s hloubkou 2 m. V dolní části toku se ojediněle vyskytuje i jelec proudník, jelec tloušť, okoun, siven americký a pstruh duhový, ale v rybí obsádce převládá původní pstruh obecný. Doporučujeme lovit s nymfami a pečlivě prohledávat každý kousek vody, protože v každé kapse může být pstruh. Suchá muška je také důležitá metoda. Opravdoví závodníci zde musí prokázat skvělou kondici, ale i méně fyzicky zdatní závodníci najdou dostupnější místa k chytání ryb, protože jednotlivé úseky budou dlouhé okolo 200 m.

Sektor 3 • Vltava 28

Jeden z nejlepších pstruhových revírů v jižních Čechách a možná v České republice. Díky minimální míře pstruha obecného 45 cm se podařilo vytvořit kvalitní generační hejno a počty pstruhů jsou rok od roku vyšší. Díky teplejší vodě, která vytéká v zimě z ÚN Lipno, ryby rychleji rostou a jsou aktivní i v zimě a tak jsou schopny odolat tlaku kormoránů, kteří zde zlikvidovali kdysi početnou populaci lipana a zasáhly populace i dalších druhů ryb, které se zde vyskytují, jako je jelec tloušť a jelec proudník. Před závody nebude do tohoto sektoru vysazen pstruh duhový. Pro úspěch je nutné zvládnout a použít všechny metody muškaření, tedy strýmr, nymfu, suchou a mokrou mušku. V ranních i odpoledních hodinách lze očekávat líhnutí více druhů hmyzu.

Závodní úsek bude vytyčen mezi soutokem s Větší Vltavicí v Herbertově a Rožmberkem.

Sektor 3 • Vltava 27

Závodní úsek na Vltavě 27P již nemá takový spád jako úseky na Vltavě 28P a proto je zde mnohem větší výskyt bílé ryby jako je jelec tloušť, jelec proudník nebo plotice obecná. V proudných částech řeky samozřejmě pstruh potoční, který tu však není zastoupen v tak hojném počtu jako na Vltavě 28P. Celý závodní úsek lemuje silnice z Rožmberka nad Vltavou do Českého Krumlova a je tedy velice dobře přístupný. Před závody bude do tohoto sektoru vysazen pstruh duhový. Pro úspěch je nutné zvládnout a použít všechny metody muškaření, tedy strýmr, nymfu, suchou a mokrou mušku.

Sektor 5 • nádrž Květoňov

Jeden z prvních stojatých pstruhových revírů v Čechách, každoročně je do této 6 ha velké nádrže vysazeno okolo 30 q duháků a sivenů. Vyskytují se zde dále trofejní štiky, kapři, plotice, okouni, vzácně i pstruh obecný, jelec tloušť nebo síh maréna. Díky poměrně čisté vodě je nutné ryby hledat ve všech hloubkách, při zataženém a větrném počasí výše, při jasnu a bezvětří hlouběji. Starší ryby často sbírají, ale není je lehké ulovit. Masters budou lovit ze břehu a během jednoho závodu budou mít dvě rotace takže závodníci budou lovit na třech místech.

Mapy sektorů